Subaru Legacy Outback MY08 – instalace 2 DIN autorádia

Tento postup je náhrada autorádia Kenwood GX-204LE, nemusí fungovat u jiných modelů. Inspirace přišla odtud: http://legacy.alexshu.com/installing-aftermarket-double-din-head-unit-in-the-09-subaru-legacy/

 1. Zapojit nové autorádio, otestovat funkce. U Kenwooda připravit zapojení DO, tzn. vyjmout dva piny z 8 pin konektoru viz odkaz a připojit k jacku na „levý kanál“ a zem. Tento jack se pak zapojí do STEERING REMOTE vstupu. http://www.kenwood.com/au/car/visual_navigation/oem/
 2. Vymontovat autorádio a ze zadni strany postupně demontovat komponenty. Jeden ze šroubů držících rádio je přístupný pod jeho vrchním krytem, další pod krytem panelu ovládání klimy.
 3. DPS autorádia je s DPS ovládání klimy spojena malou kšandou. Funkce nezjištěna. Obě desky je třčba odšroubouvat a demontovat i kryty displejů atd, abychom měli „čistý“ panel
 4. Vyřezat ze zadní strany veškeré přebytečné příčky.
 5. Vyplnit díry v panelu po původním autorádiu. Použil jsem ALTECO A+B EPO-PUTTY, možná by bylo vhodnější něco pružnějšího, ale funguje to.
 6. Po vytvrzení plniva panel vybrousit do hladka
 7. Připravit si šablonu, optimálně přesně dle panelu autorádia, doporučuji přilepit na panel třeba kancelárským lepidlem. Pozici otvoru odměřit podle prostředku panelu (třeba hodní prostřední šroub, nebo spodní tlačítka ex autorádia), výšku pak dle držáku rádia – ten se znovu použije, má standardní 2 DIN montážní otvory. (Mě to o cca 2mm ujelo dolů, proto byly otvory uchycení rádia později více probroušeny)
 8. Vyříznout na hrubo panel
 9. Znovu použít šablony a vyfrézovat přesný otvor. Použil jsem mikrobrusku a diamantový rotační pilník, řez jsem vedl podél pilováho listu upevněného k panelu.
 10. Doladit rádiusy v rozích dle autorádia , dokud nebude panel přesně sedět. Poté možnost zbrousit lehce hrany, záleží na vkusu a případně tvaru autorádia.
 11. K panelu přiložit zadní část ovládání klimy a připravit si držáky plastového panelu k držáku autorádia, tyto pak nanýtovat a hlavy nýtů pokud možno zahladit
 12. Vložit autodádio, pokud nebude sedět, probrousit otvory v držáku
 13. Dále jsem spodní a vrchní hranu zevnitř prodloužil epoxidem do roviny, teoreticky to není potřeba, ale vypadá to lépe (záleži, jak radio napolohujete, aby tam nebyla vidět škvíra)
 14. Povrchová úprava panelu, ve finále jsem po nepovedeném lakování použil fólii, je s ní jednodušší práce.

Jedna odpověď na “Subaru Legacy Outback MY08 – instalace 2 DIN autorádia”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *